Anathema Gurubu Yollarını Ayırdı

0
2266

İngiliz alternatif/progresif rock grubu Anathema, dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını nedeniyle belirsiz bir süre ara verdiklerini açıkladı. Grup son olarak, 7 Eylül 2019 tarihinde ülkemizde konserini vermişti. Kendilerinin son zamanlardaki üretim kısırlığını da göz önünde bulundurursak, kaçınılmaz bir karar olmuş diyebiliriz. Umuyoruz ki ilhamlarını da kazanarak, bir gün tekrardan karşımıza çıkarlar.

Grubun, 22 Eylül Salı günü sosyal medya paylaşımında üzücü haberi verildi:

“Sevgili Anathema ailesi, bu yıl diğerlerine benzemiyor. Hepimiz, her biriniz dahil hem profesyonel, hem de kişisel durumumuzu etkileyen öngörülemeyen zorluklarla karşılaştık. Bu zor zamanlar bizleri ne yazık ki tek bir karara itti. Belirsiz bir süre için ara vermekten başka seçeneğimiz yoktu… Bireyler olarak artık hayattaki diğer yolları takip etme zamanıdır.

Yıllar boyunca herkese desteğinden dolayı minnettar olmanın ötesindeyiz. Hayranlarımıza hayatımızın en güzel yıllarını yaşattıkları için duyduğumuz sevgi ve saygının sonu yok. Turumuzun beklenmedik iptalinin ardından gösterdiğiniz anlayış, sevginiz her zaman bizimle olacaktır.

Bu yılın nasıl sonuçlanacağını asla tahmin edemezdik.

Çok, çok teşekkürler. Anathema.”

Gepostet von Anathema am Dienstag, 22. September 2020