Arda Ayar’ın Enstrümantal Albümü “The Seven” Yedi Ölümcül Günah Konsepti İle Yayında

0
354

Genç Türk gitarist, Kemal Arda Ayar‘ın uzun yıllardır Youtube üzerinden ama kendi, ama cover parçaları paylaşmasının ardından, sonunda resmi olarak tüm dijital platformlarda yer alan “The Seven” isimli bir albüm yayınladı. Kendisini eğiterek multi enstrümantist olma yolunda ilerleyen bir yetenek. Albümünden ve kendisinden ise şu şekilde bahsetti.

“Müzik hayatıma 2008 yılında başladım. O zamandan beri çeşitli gruplarda bulunup kendime tecrübe edindim. 2013 yılında bir grubun şarkı kayıtlarında, bulundum ve barlarda sahne aldım. Daha sonra araya üniversite girdi ve bir süre ara vermek zorunda kaldım. Üniversitenin 2.senesinde başka bir grupla çalışmaya başladım ve onlarla da bir kaç festivalde sahne aldım. 2017 yılında uzun süredir üzerinde çalıştığım asya ezgileri ve progresif bir altyapıya sahip olan, “Opal” isimli enstrümantal albümünü paylaşmıştım. Ancak pek imkan olmadığından, yalnızca Youtube ve SoundCloud üzerinden yayınını yapabildim. Şu sıralar tek başıma devam ediyorum.

Albüm 7 parçadan oluşuyor ve parçaların her birinin farklı anlamları var. Yedi Ölümcül Günah teması üzerine kurulu ve parçaların isimleri de buradan geliyor. Metal core tarzında, tamamen enstrümantal. Daha önceleri de bu tarz müzikler dinliyordum ancak, bu tarzda üretmemde en çok etki eden Bury Tomorrow grubu ve Ryan Bruce (Fluff) isimli müzisyen oldu. Progresif metal geçmişim olduğundan Metal core benim için zincirlerimi kırmak gibiydi.

Albümün kayıtlarına 2018 Mayısta başladım. Besteleme, kayıt ve mix aşamalarında yalnızca kendim bulundum. Kayıtları da kurmaya başladığım ev stüdyosunda aldım. Şarkıların performans videolarını da Youtube kanalımda paylaştım.”

The Seven” albümü, öncelikli olarak Spotify üzerinden yayınlandı ve yakın zamanda da diğer dijital platformlara çıkmış olacak. Aynı zamanda kendisinin performans videolarını  YouTube üzerinden bulabilirsiniz. Türk rock ve metal müziğine desteği çok görmeyin. Bir olursak büyürüz.