Brad Pitt Chris Cornell Belgeseli İçin Start Verdi

0
387

Like A Stone adı verilen ve şarkıcı Chris Cornell‘in hayatına odaklanan yeni bir belgesel yapımından haberiniz yoktu sanırım. Belgesel hakkında öğrendiğimiz detaylara bir göz atalım. Audioslave ve Soundgarden solisti trajik bir şekilde Mayıs 2017’de, 52 yaşındayken vefat etti. Hayatını konu alan bir filmin yapımından ise bahsediliyordu. Bir süredir çalışmaları süren ve belgesel tadında çıkacak olan filmi, sabırsızlıkla bekliyorum.

Chris‘in yakın arkadaşı olan Brad Pitt, Film 45 prodüksiyon şirketi ile yaklaşmakta olan belgeseli hazırlamak için start verdi. Peter Berg‘in yönetmen olarak, müzisyenin dul eşi Vicky Cornell ile birlikte çalışacak. Alt Press ve IMDB‘ye göre, Lauchlin MacDonald‘ın son dönemlerini canlandırması için anlaşıldığı yönünde. Şahsi fikrim, yaşlılık dönemini sanki Brad Pitt oynayabilirmiş gibi gelmiyor değil. Bir sürpriz görebiliriz.

Diğer oyunculardan bazıları ise: Drena De Niro, Adelicia Morris, Micah Fitzgerald ve Sandeep olacak. Henüz Chris Cornell‘in hangi döneminde odaklanılacağı belli değil ama, tahminler 90’lar dönemindeki Soundgarden solistliği olacağı yönünde. Soundgarden, 90’lı yılların en etkili grunge gruplarından biriydi ve Nirvana, Pearl Jam ve Alice In Chains gibi müzik gruplarının yanında, müzik türünün popülerleşmesine yardımcı olmuştur.

Filmin henüz resmi bir çıkış tarihi olmasına rağmen, 2021‘de sinemalarda olacağı bildirildi. Chris’in, 2017 yılında bir Soundgarden konseri sonrasında kendini asarak gerçekleştirdiği intiharı, sevenlerinizi ve müzik camiasını yasa boğmuştu. Bir yıl kadar sonrasında ise dostlarından, Linkin Park solisti olan Chester Bennington‘da intihar ile yaşamına son vermişti. Sizleri kendisini en sevdiğim parçası ile baş başa bırakıyorum.