Enstrümantal Bir Saygı Duruşu

0
3107

Kemal Arda Ayar‘ı sitemizin takipçileri anımsıyordur sanırım. Kendisi üretken, yetenekli ve tek kişilik bir müzik kutusu. Yeni müzisyenlere, gruplara destek vermeyen sizler muhtemelen bunu da görmeyeceksiniz.

Bugün, 3 Kasım itibari ile çıkmış olan yeni teklisi To The Sky‘ı anlatmasını istedim kendisinden. Hikayesi de enstrümantal parçanın kendisi kadar güzel. Gelin parçanın öyküsünü sahibinin sözleri ile okuyalım.

To The Sky isimli yeni bestemi yakın bir zamanda vefat eden dedem için yaptım. Kendisi dışarıdan bakıldığında sert görünümlü, ama aslında çok iyi kalpli ve harika bir insandı. Hayatını ailesine adamış emekçi birisiydi. Mesleği ise marangozluktu. Vefatından sonraki 2.haftadan itibaren anneannelerin evinde uzun bir süre kalacağımız belli olunca ben eve uğrayıp gitarımı yanıma aldım.

Balkonda otururken bir yandan gitarımı tıngırdatıp, etrafa bakınıyordum ve dedemin sürekli beslediği kuşları gördüm. Aklıma hem kuş sesi gibi cıvıl cıvıl, hem de dedem gibi hayal gücü geniş birisini yansıtacak bir beste yapmak geldi. Bir süredir metal riffleri ve melodileri yazmaktan da uzaklaşmışken, yeni yeni aşina olmaya başladığım math rock tarzına geçiş sürecim de bu parça ile başlamış oldu. Bu yeni serüvenimde yazdığım parçaları dinleyip siz de bana katılabilirsiniz!”