Fender Telecaster Gövdeli Stratocaster Modelini Tanıttı: Strat-Tele Hybrid

0
288

Fender sonunda yeni Strat-Tele Hybrid gitarı için detaylı bir tanıtım videosu çekti. Bilginize olsun ki bu gitar da firmanın sınırlı üretim serisi olan “Parallel Universe Collection/Paralel Evren Koleksiyonu” içerisine dahil.

Gitara göz attığımızda Telecaster gövdesi ile Stratocaster mekaniklerinin bir karışımı gibi görünüyor. Özellikle gitarda “69 Aged Strat Manyetikleri, Stratocaster Potans ve 5 yollu manyetik kontrolü (Switch) ve Strat Senkronize Tremolo Köprüsü” var. Gitarın makyajı ise klasik Stratocaster verniği ve dış hatları olarak görünüyor.

Basın açıklaması yapan, Kıdemli Ürün Geliştirme Müdürü Allen Abbasi basın açıklamasında şu şekilde konuştu:

“Standart bir Telecaster ve ya Stratocaster yerine, yeni, taze, ilgi çekici ve heyecan verici bir ürün ortaya çıkartmak istedik. Farklı, eski modelleri de karşılaştırarak ikisinin kombinasyonunu ürettik ve Tele-Strat da gayet Fender’in çarklarından biri oldu.”

Fender Yardımcı Başkanı Joey Brasler ise yorumlarında:

“Bu gitarda elimizdeki en iyi parçaları kullandık. Bugüne kadarki elimizde olan bütün kaliteli özellikleri kullandık. Hiç bir şeyi eksik bırakmadık. Bilirsiniz camiada Strat insanlar ve Tele insanları vardır ve biz o Telecaster kullanıcısına bir Stratocaster vermek istedik. [Gülüşmeler] Bazı insanlar Stratocaster gitar ile rahat edemiyorlar, haliyle bu da onlar için skalasını genişletme şansı.”

Todd Wisenbaker’ın gitaristi Ryan Adams (ki aşağıdaki videoda göreceksiniz Tele-Strat’ı deneyen kişi) ise şunları söylüyor:

“Bir Strat tonundan beklediğiniz her şeyi veriyor. Amfiye taktığım andan beri belirgin bir durum en iyi gitar tonunu duyuyorsunuz. Bir yönde yanlış ama bir o kadar da doğru. Gayet havalı!”

Fender’in daha önceden de duyurduğu gibi bu, Paraler Universe Collection içerisindeki gitarların her birinin ücreti 1,999,99. dolar. Daha fazla detay için aşağıdaki videoyu izleyebilir, gitarı dinleyebilirsiniz.