Ghost’un Yeni Frontmani Cardinal Copia İle Tanışın

0
169

Öncelikle söylemek gerekirse, gördüğüm açık ara en iyi vokal değişim mizanseni budur. Resmen tüylerim diken, diken oldu her videolarında. Ghost grubu 6 gün önce yeni frontmanleri Papa Emeritus IV‘ün gelişini yeni bir video ile paylaştı. Okumaya devam etmeden önce, daha önceden haberini yapmış olduğumuz “Ghost Konserinde Papa Emeritus III Yaka Paça Sahneden Atıldı” haberini okuyabilirsiniz.

Hepinizin Bilgisine Olsun Ki, Taze Kan Bulundu”

Üç dakikalık videoda, bariz bir şekilde görüyoruz ki “aranan kan” bulunmuş ve ufukta yeni bir stüdyo çalışması bizleri bekliyor. Özellikle 2015 yılından dinlediğimiz “Meliora” teklisi/single, Nisan ayı içinde “Rats” albümünün içinde olacak deniyor. Geçtiğimiz sene Artery Stüdyoları, Stockholm‘de, prodüktör Tom Dalgety (Opeth, Royal Blood) ve Andy Wallace tarafından Westlake Stüdyolarında miksajı yapılmış bir takım çalışmalar olduğunu duymuştuk.

Resmileşmiş bazı şarkıların isimleri ise; “Rats,” “Life Eternal,” “Faith” ve “Dance Macabre” şeklindedir.

Tobias Forge daha öncesinde albüm hakkında Revolver‘a şu şekilde konuşmuştu:

“Kıyamet ve ölüm arasında serbest bir şekilde albümü temalandırdık. Ortaçağ dönemini etrafında bir konu izlemiş olsak da, mevcut durumları es geçmedik. Veba salgını (The Black Death) zamanında toplumların dönüm noktasına muhteşem bir örnek olur. Salgın döneminde pek çok köy yok edildi.

Bir çok insanın bilgisi kısıtlı olduğu için, Tanrı ya da Şeytan‘ın işidir denilerek sineye çekilmiştir. İnançlarına göre sorular sormuşlardır hep: ‘Neden böyle bir cezaya tabi tutuluyoruz? Tanrı korkumuz yeterince olmadığından olsa gerek.’ diye konu kapatılmıştır.

Bugünlerde hepinize tanıdık gelecek online bir yapmacıklık var. Bir kaç adım geri çekilerek o dönemdeki pek çok insanı anlamaya biraz daha yaklaştık. Eski zamanlarda her şey Monty Python’ın ‘Brian’ın Hayatı’ filmindeki gibiymiş, ‘Onu Taşa Dönüştür! Ra! Ra! Ra!‘. Halka açık duruşmalar denetimsiz, en ilkel şekilde konuşulur ve son derece hızlı şekilde sonuçlanırmış.”

Papa Emeritus IV‘ün birinci bölüm tanıtımını izledikten sonra aşağıdan devam edebilirsiniz.

Papa Nesli Kırıldı

Yeni paylaştıkları ikinci bölümde kafalarımız biraz yanıyor. Bu yaşlı olan Papa Emeritus IV yeni vokal değil mi? Ghost yeni frontmanlerini resmi olarak tanıtıyor bu bölümde, Cardinal Copia. Birinci bölümün sonundan devam eden bu yeni videoda, cemaatin taze üyesine bir göz atıyoruz.

Copia‘yı önemli ölçüde öne çıkartan mevzu ise, kendisi uzunca bir zamandan sonra “kan bağı” olmayan ilk Ghost frontmani oluyor. Emekliye ayrılan Papa ise durumu şu şekilde açıklıyor:

“Benim babam da Papa’ydı. Onun da babası. Onun babasının babası. Onun babasının, babasının, babasının, babasının, babası da Papa’ydı.”