Gözden Kaçan Metallica S&M 2 Çalışması

0
2579

20 yıl sonra gelen Metallica S&M 2 ile kendimizden geçiyoruz.

Sizleri bilmem ama ben Metallica‘yı, metal müzik ile Kamelot, Tarja Turunen, Dimmu Borgir üçlüsü sayesinde tanıştıktan birkaç yıl sonra keşfetmiş biriyim. Bu keşfim de çoğu klasik tayfanın aksine, No Leaf Clover parçası ile olmuştu ve hala favori şarkıları benim için odur.

Senfoni ve metal birbirine yakışan olağanüstü iki tarz benim için. Ki favori türlerim de zaten senfonik, power, progressive metal ağırlığında. Ayrıca ülkemizin güzide sanatçıları Mor ve Ötesi ve Hayko Cepkin‘in de senfoni orkestraları ile olan icraatları, gayet lezzetli. Ve şimdi S&M 2, yani Senfoni ve Metal 2 çalışmaları ile bir kez daha hayran oldum.

Gözümden nasıl kaçtı hiç bilmiyorum ama, 2019 yılında gerçeklemiş olan San Fransisco Senfoni Orkestrası ile yine harika bir iş çıkmış ortaya. Ve konser görüntüleri de artık bizlere sunuluyor. Metallica için; “Kesinlikle senfonik metal yapmalıydılar.” diyorum. Lafı daha fazla uzatmadan, sizlerin seyri ve dinletisi için aşağıya, All Within My Hands ve Nothing Else Matters konser videolarını bırakıyorum.