İsminin Hakkını Veren Efsane Kaçak Grubu Geri Dönüyor

0
541

En son 2011 dolaylarında görünmüş olan bu grubun benim için yeri apayrıdır, Dream Tv‘de (o zamanlar müzik yayınlıyorlardı) “Slogan Yok” parçaları ile tanımış olup ziyadesiyle sevmiştim. Türkçe nu-metal yaptıklarını söylersek sanırım hata yapmış olmayız.

Ardından “Koymaz” ve “Antrenman” parçaları ve sözleri ile gayet sert giden bir gruptu. Yüxexes programında canlı dinlediğimde de ağzım açık kalmıştı. Esin İris ve Fuat Ergin ile yaptıkları düetlerden sonra konserler bir anda kesildi, gruptan ses alınamamaya başlandı. Grup tam anlamıyla isminin hakkını vermiş ve bir “Kaçak” olmuştu.

Derken on ay kadar önce Ali Seval (grubun vokali), “Sempat Telepat” isimli bir albüm yayımladı. Aklıma “acaba?” diye getirirken, Ağustos ayında gözümüze çarpan bir hareketlilik ile geri dönüşleri müjdelendi. İşin güzeli ise, daha pek çok eski diyebileceğimiz Türk Rock/Metal grupları da yavaş, yavaş geri dönüşe hazırlanıyor aldığım bilgilere göre.

Yenilenen kadrosu ile kaçak sekiz yıl sonra yeni bir single ile yakında karşımızda olacak. Yeni kadro ise şu şekilde: Ali Seval gitar ve vokal, Fatih Aygün gitar ve vokal, Tuncay Mağden bas gitar, Tolga Şişko lead gitar ve Burak Ersoy davulda olurken, yeni parçaları dört göz ile bekliyoruz.

O zaman vakit gelene kadar, sözlerini en çok beğendiğim parçaları ile baş başa bırakayım sizi.