Joe Satriani Pek Çok Öğrencisinin Neden Başarılı Bir Gitarist Haline Geldiğini Anlattı

0
351

Joe Satriani, The Eagle radyosunda verdiği röportajda geçmişte ders verdiği, hayli kalabalık listesinden ve o listenin büyük bir kısmının müzikal başarıyı yakalamasından bahsetti:

Kirk Hammet, Exodus lead gitaristiyken benden ders almaya başlamıştı. Çok genç yaşlardan bahsediyorum. Ne çılgın bir andı. Kirk o zamanlar orta seviyeden ileri seviyeye geçiş diyebileceğiniz haldeydi. Ne yapması gerektiğini bilmeyen biri değildi. Neyi sevdiğini biliyordu, parmakları harika hareket etmişti. Grup arkadaşlarına yetişmek için bir gelişim arayışındaydı.

Ondan sonra Primus grubundan Larry LaLonde gelmişti. Alex Skolnick (Testament), Charlie Hunter caz gitaristi, David Bryson (Counting Crows), Kevin Cadogan (Third Eye Blind). Bu çocukların hepsi aynı yaşlardaydı.

Öğrendiğim tek bir şey varsa o da müzik için bir tutkunuz yoksa, herhangi bir ivme kazanamazsınız. Öğrencilerimin hepsinde bu aşk vardı. Bu çocukların yalnızca fiziksel yetenekleri yoktu, en önemli etkene sahiplerdi, o da öfke ve daha iyi bir müzik yaratma arzusuydu.

Öğrencilerimle olan anlarımda gayet açık bir şekilde, bu yeni metal türünün ve genç neslin bir şekilde dünyaya hükmedeceğini tahmin etmiştim. Hepsi gençti, bir şeyleri değiştirmek istiyorlardı ve sizlerin de buna ihtiyacı var. Müziği daha ileri taşıyacak enerjiye ihtiyacınız var. İşte o çocukların hepsinde bunlar vardı.”