Korhan Kodaman Tam Sonbaharlık Bir Albüm Yayımladı

0
243

Türkiye’de Blues ve Rock ‘n Roll müziğin 2005’ten bu yana en önemli temsilcilerinden olan “Sahte Rakı The Blues Band”in güçlü sesi, güler yüzlü, sempatik ve enerjik frontmeni Korhan Kodaman bu kez “Yalan Dolu Masallarda” ile alışılmışın dışında, melankolik tarafıyla karşımıza çıkıyor.

20 seneye yakın zamandır biriktirdiği söz ve bestelerini artık gün ışığına çıkartmaya karar verdiğini ifade eden sanatçı, Yalan Dolu Masallarda’nın bu anlamda önemli bir ilk adım olduğunu belirtiyor. Bu 20 yıllık yolculuğu, gençlik heyecanlarını anlattığı “Masallarda”, vefasız dostlara yaptığı göndermeleri içeren “Bir Varmış Bir Yokmuş” ve eşi ile birlikte kaleme aldığı “Dem” şarkısı ile özetliyor. Sanatçı, henüz yolun başında olan veya bu yolda demlenmiş herkese, kendilerine ait izlere rastlayabilecekleri bir serüven vaadi verirken, onlara bu yolculukta, bir dönemin ruhuna işlemiş olan melodik Hard Rock müziğini modern sound ile güncelleyerek eşlik ediyor.

Sanatçı bu albümde deneyimli prodüktörler Arıkan Sırakaya ve Can Alper ile çalıştı. Çalışmanın ilk videosu olan “Masallarda” parçasının klip kurgu ve yönetmenliğini Rodi & Anıl ikilisi üstlendi.

Peki Korhan Kodaman kimdir?
Temmuz 1982 Bursa doğumlu Korhan Kodaman, babasının mesleği sebebiyle ilköğretim yıllarını Bursa, Zonguldak, Kocaeli ve Bolu şehirlerinde geçirdi. Liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Uludağ Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümününden mezun olduktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisansı bitirip Yüksek Mühendis unvanını aldı. Yüksek lisansı sırada Anadolu Üniversitesi’nde İşletme bölümünü bitirdi. Küçük yaşlarından beri müzikle yakından ilgilendi ve lise çağlarında kendi şarkılarını yapmaya başladı. Ruhun Gemisi, Beyaz Zenciler, Modo gruplarında solist olarak yer aldı ve halen Sahte Rakı The Blues Band grubunda şarkı söylemekte.

Sahte Rakı Blues Band‘in, bizim için bir gurur kaynağı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü dönem, dönem yurt dışında pek çok blues, caz festivallerinde bizleri temsil ediyorlar. “Masallarda” parçasını dinleyelim, klibini izleyelim. Başarılar diliyorum.