Mehometh’in İlk Albümü To The Apostles Yayınlandı

0
144

İki senedir aralıksız devam eden çalışmalar sonunda Mehometh‘in ilk albümü “To The Apostles” dinleyici ile buluştu. Bas gitarist/vokalist Martor tarafından 2016 sonunda temeli atılan grup, 2017’de Evil Eye isimli ilk şarkısını single olarak yayımlamıştı.

Uzun süre boyunca bağımsız olarak çalışan grup bir süre önce çalışmalarını hızlandırarak firma anlaşmalarını tamamlamış ve albümün yayınlanma sürecini başlatmıştı. Instagram hesabından paylaştığı gönderiler ile albümün sinyallerini veren grup nihayet 13 Eylül’de başta Spotify, iTunes, Apple music, Deezer olmak üzere tüm dijital platformlarda karşımıza çıktı.

İlk albüm To The Apostles için bir de Inner Self isimli çalışmalarına klip çeken grup, yurt dışı ağırlıklı olarak iyi sayılabilecek tepkiler aldı. İlk albüm içinde black metal, death metal, doom metal ve dark metal ögelerini barındırıyor. Grubun yakın zamanda konserlerine başlayacağı ve Türk metal müzik camiasının da hatırı sayılır gruplarıyla beraber aynı sahneyi paylaşacakları biliniyor. Albüm lansmanı kapsamında İstanbul, Ankara, Tekirdağ, İzmir gibi şehirlerde konserler gerçekleşmesi de muhtemel. Son olarak grup önümüzdeki ay bir de 3 yeni şarkı barındıran bir EP ve yeni bir klip yayınlanlayacak.

Klibi ve diğer parçalarını aşağıdan izleyebilir, dinleyebilirsiniz.