EvanescenceUse My voice‘ video klibi, hayranları oy vermeye teşvik ediyor. Evanescence, geçtiğimiz günlerde çıkan yeni single’ı “Use My Voice” için resmi müzik videosunu yayınladı.

Basın açıklamasına göre, “klipteki görseller, değişim ve adalet için bir araya gelen solist Amy Lee‘yi, grup arkadaşlarını ve çeşitli vatandaşları örnekliyor.”

Video Eric Howell tarafından yönetildi ve haber sonunda izleyip, dinleyebilirsiniz. Basın bülteninde ise şunlar ekleniyor:

“Amy ile karanlıkta tek başına başlayıp gün doğarken ışıkla dolu kolektif bir gösteri ile biten video, karanlıktan daha aydınlık bir geleceğe seslenerek geçmenin umut verici bir metafor olarak hizmet ediyor.”

Şarkıcı Amy Lee şunları söyledi:

“Ülkemize ve dünyaya musallat olan adaletsizliğe, yalanlara ve zulme karşı ayağa kalkıp mücadeleye katılmaktan gurur duyuyoruz. Kim olursanız olun, nasıl göründüğünüz, nereden geldiğiniz veya kimi sevdiğiniz önemli değil, sesiniz önemlidir. Güç ve ilham vermek için karanlıkta bir ışık parlatmayı umuyoruz. Sesinizi kullanın. Oy verin.”