Powerwolf Beast Of Gévaudan Yeni Albüm, Yeni Klip

0
3236

Artık sitenin müdavimlerinin bileceği üzere, Powerwolf grubunun hayranıyım. Geçtiğimiz aylarda yeni albüm sinyalleri verilirken çıkacak işi büyük bir açlıkla bekledim. Albümün ilk klibi “Beast Of Gévaudan” parçasına, çok güzel bir prodüksiyon ve hikaye anlatımı ile çekilip, 20 Mayıs’ta dinleyicilerine sunulmuştur. Yeni albüm “Call Of The Wild” 16 Temmuz’da, tüm dijital platformlarda ve isteyenler fiziksel kopyasını da grubun sitesinden tedarik edebilirler.

Bu yeni parçada bahsedilen Gevaudan canavarının hikayesi nedir:

Gévaudan kasabası, Güney Fransa’da sessiz, tenha, dağlık bir bölgeydi, ancak 1764’ten 1767’ye kadar Gévaudan, çoğu kadın ve çocuk olmak üzere üç yüzden fazla insanı yaralayan kurt benzeri bir canavar tarafından işkence gördü. Kaydedilen ilk görüş, 1764 yılında Langogne kasabası yakınlarında sığırlara bakan genç bir kadın ile başlıyor.

2018 bitmeden Haziran ayında çıkan albümden, tam tamına yedi video klip yayınlamış olan bu koca yürekli gruba hastayım. Bakalım bu albümden kaç klip göreceğiz.

Kendileri 2003 senesinde Almanya‘da kurulan bir Power/Heavy/Symphonic Metal grubu olmakla beraber pek çok şarkısı İngilizce olsa da, Almanca ve Latince de parçaları bulunmakta. Konseptleri genellikle Pagan ve Anti-Hristiyan temalar üstüne kurulmuş olsa da, Kurt Adamlar, Vampirler üstüne de yazılmış parçaları bulunmakta. Powerwolf 2005 yılında ilk albümleri “Return In Bloodred“i dinleyicilerine sunmuş ve o tarihten itibaren ilk 6 albümü, ikişer yıl ara ile yeni albüm çıkartan grup, güncelde 8 adet albüm yayımlamış bulunmaktadır.