Nisan ayında yeni albüm müjdesini verdiğimiz Powerwolf grubunun yeni klibi “Fire & Forgive” yayınlanmış bulunmakta. Yeni albüm “The Sacrament of SinTemmuz‘da çıkacak olup, şu an için ön siparişe açık bulunmaktadır.

Bu kliplerinde ve parçanın sözlerine bakacak olursak “Ateş her şeyi temizler” temasını yakalıyoruz. Genelde inançlarda büyülerin kaynakları yakıldığında, büyünün bitmesi temenni olur. Klipte ise bunun yanında şeytan çıkartma ayini görüyoruz. Yeni parçayı aşağıdan izleyebilir, dinleyebilirsiniz.

Kendileri 2003 senesinde Almanya‘da kurulan bir Power/Heavy/Symphonic Metal grubu olmakla beraber pek çok şarkısı İngilizce olsa da, Almanca ve Latince de parçaları bulunmakta. Konseptleri genellikle Pagan ve Anti-Hristiyan temalar üstüne kurulmuş olsa da, Kurt Adamlar, Vampirler üstüne de yazılmış parçaları bulunmakta. Powerwolf 2005 yılında ilk albümleri “Return In Bloodred“i dinleyicilerine sunmuş ve o tarihten itibaren iki yılda bir yeni albüm çıkartarak 6 adet albüm yayımlamış bulunmaktalar. Bu iki yılda bir yeni albüm metasını ise son albümü 3 yıl sonra dinleyiciye sunacak olup bozmuş bulunmaktalar.