Nisan ayında yeni albüm müjdesini verdiğimiz Powerwolf grubunun yeni klibi “Incense & Iron” yayınlanmış bulunmakta. Yeni albüm “The Sacrament of Sin21 Temmuz‘da çıkacak olup, şu an için ön siparişe açık bulunmaktadır.

Incense & Iron” parçasını dinlediğimizde, İrlanda ezgileri duymaktayız. Sözlerinde ise orta çağ konseptine uygun ve agresif ögeler bulunduruyor. Albümün çıkmasına ise son sekiz gün kalmış bulunmakta.

Kendileri 2003 senesinde Almanya‘da kurulan bir Power/Heavy/Symphonic Metal grubu olmakla beraber pek çok şarkısı İngilizce olsa da, Almanca ve Latince de parçaları bulunmakta. Konseptleri genellikle Pagan ve Anti-Hristiyan temalar üstüne kurulmuş olsa da, Kurt Adamlar, Vampirler üstüne de yazılmış parçaları bulunmakta. Powerwolf 2005 yılında ilk albümleri “Return In Bloodred“i dinleyicilerine sunmuş ve o tarihten itibaren iki yılda bir yeni albüm çıkartarak 6 adet albüm yayımlamış bulunmaktalar. Bu iki yılda bir yeni albüm metasını ise son albümü 3 yıl sonra dinleyiciye sunacak olup bozmuş bulunmaktalar.