Rammstein gitaristi Paul Landers, ekibin önümüzdeki yılın ilkbaharı gibi yakın bir dönemde, ziyadesiyle yıllardır beklenen yeni albümlerini yayınlayacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz ay stüdyoda oldukları belirlenen Rammstein ekibi, 2009 yılından beri yeni bir parça, albüm yayınlamadı. En son albümleri ise “Liebe İst Fur Alle Da“. Yeni albümün son kayıt sürecinde olduklarını belirten ekibin, Noel arifesinde Meksika‘da gerçekleşecek iki konseri olacak. Yeni parçalardan tadımlıkları da hayranların çektiği videolardan dinleyeceğiz gibi görünüyor.

Music Radar‘a konuşan Landers, yeni materyallerin nasıl geliştiği sorulunca:

“Şu ana kadar görünende, albüm 2019’un ilkbaharına yetişecek gibi görünüyor. Yaptığımız şey ise çocuklar ile bir odaya kapanıp, çember içinde müzik yapmak oldu. Dokuz yılda biriktirdiklerimiz ile bir şeyler ortaya koyduk. 28 farklı parça fikriyle bir araya geldik ve son albümden, 10 yıl sonra yeni bir albüm çıkartmış olacağız.

Yeni albüm prodüksiyon öncesi tek başına kayıt al, üstünde oyna tarzında olmayacak. Yaptığımız şey herkes miksere enstrümanının girişini yapıyor, davulcumuz da elektronik davulu ile eşlik ediyor, ve bunun kaydını alıyoruz. Böylesi bir duyum daha çok hoşumuza gitti açıkçası. Yani bu ihtiyarlar tek başına değil, ekip ile aynı anda çalarak kayıt alıyor şu anda.

Albüm çıktığında bu grubu beraber çalarken dinleyeceksiniz. Kulağınızda bir konser olacak. Bunu da canlı şovlarımızın duyumundan ilham aldık.”

Landers ve diğer gitarist Richard Kruspe, Metal Hammer‘a; Yedinci albümde, alışılmadık metotlar, yeni fikirler ve normalde olması gerekenin aksine bir yol izlediklerini, ve grubun kariyerinde bir mil taşı oluşturmak istediklerini belirttiler.