Re:Conception, Roy Khan Ve Eski Grubunun EP’si Yayımlandı

0
254

Eski hard/progressive rock grubu Conception geri toplandı ve Roy Khan‘ın uzun zamandır duymadığımız sesini bizlere iletti. Ancak 7 yıl önce Roy Khan‘ın, Kamelot grubundan ayrılmıştı ve müziğe ara vermişti. Derken 1 Nisan‘da şaka sandığımız bir parça, “Roy KhanFor All” paylaşıldı YouTube üzerinde, hem de Roy Khan isimli bir kanalda.

Eski grubun üyeleri Conception‘ı tekrar canlandırmaya karar vermiş ve tam yedi ay sonra bize, yeni epleri “Re:Conception” ismi ile sundular. Bütün dijital müzik ortamlarında bulabilirsiniz.

Eski Kamelot ve Roy Khan hayranlarının tam şu vakitlerde beyninde ve kalbinde havai fişekler patlamakta. Biliyorum çünkü ben de onlardan biriyim.

PledgeMusic sayfasında bir kampanya başlatan ekip resmi olarak geri döndü.

1989 yılında kurulan ve, “1991 The Last Sunset, 1993 Parallel Minds, 1995 In Your Multitude ve 1997’de Flow” albümlerini çıkartmış olan grup, Roy Khan‘ın Amerikan menşeli olan Kamelot grubuna katılmasıyla dağıldı. 2005 yılında ise üç konserlik bir birleşmede bulundular.

Bunun sonucunda grubun diğer üyeleri; Tore Østby ARK isimli bir progressive metal grubu kurdu, Ingar Amlien yan projesi olan Crest of Darkness isimli black metal grubuna ağırlık verdi, Arve Heimdal ise Nickels and Dimes isimli Norveçli blues rock grubuna katılmıştı.

Klasik dörtlüyü bir konserde görmemiz ise 2018‘in sonbaharını bulacak gibi duruyor. Sizleri şimdilik Conception‘ın yeni parçaları ile baş başa bırakıyorum. İyi dinlemeler.