Robert Plant: “Josh Kiszka Sesini Tanıdığım Birinden Almış”

0
395

Led Zeppelin frontman’i Robert Plant, yeni rock müzik öncülerinden görülen Greta Van Fleet grubunun vokali Josh Kiszka hakkında yaptığı röportajda konuştu ve şunları söyledi:

“Detroitli Greta Van Fleet isimli bir grup var ve biz onlara Led Zeppelin I diyoruz. Bu konuda ne yapabilirsiniz ki, en azından bir tarzı var ve Aerosmith‘ten esinlendiklerini söylemişler [gözlerini devirir]. Sesini çok iyi tanıdığım birinden almış görünüyor. Küçük başarılı şarkıcı, ondan nefret ediyorum.” şeklinde şakacı bir yorumda bulunmuş.

Joshua Kiszka‘yı dinlediğimizde gerçekten de Robert Plant ile vokallerinin benzediğini, hatta gruplarının tarzının bile yakın olduğunu söyleyebiliriz. Grup ise 2012 yılında kurulmuş ve ilk iki EP kayıtlarını da geçen yıl paylaşmıştır.

Geçtiğimiz Şubat ayında ise Joe Satriani, genç gruplar arasında favorisinin Greta Van Fleet olduğunu söyledi. Devamında ise şöyle konuştu:

“Bu genç grubu dinlemekten büyük keyif alıyorum, yaptıkları taşkınlıkları dinlemek gerçekten haz veriyor.

İlk duyduğumda albümlerini lisede kurduğumuz grubun elemanlarına gönderdim. Evet hala görüşüyor ve çok iyi arkadaşız. Sizi temin ederim ki 15 yaşında, lisede yapmaya çalıştığımız şey tam olarak buydu. Led Zeppelin, Black Sabbath, The Stones gibi olmaya çalışıyorduk. Belli ki bu çocuklar bu konuda iyiler [kahka atıyor].”

Peki dostlar sizler ne düşünüyorsunuz? Aşağıdan dinleyin sonra yorumlarınızı bekliyoruz.