Roy Khan Conception İle Sahnelere Geri Dönüyor

0
205

Bir aydır ortalıkta eski hard rock türünde olan Conception grubunun geri toplandığı konuşuluyordu. Ancak 7 yıl önce Roy Khan‘ın, Kamelot grubundan ayrılması ve müziğe ara vermesi sonucuyla vokalin kim olacağı sorusu akıllarda kalmıştı. Derken 1 Nisan‘da şaka sandığımız bir parça, “Roy KhanFor All” paylaşıldı YouTube üzerinde, hem de Roy Khan isimli bir kanalda.

Ve bu gizli mesajın üstüne şöyle bir video yayınlandı. Eski grubun üyeleri Conception‘ı tekrar canlandırmaya karar vermiş ve tam bir aydır yeni EP üzerinde çalışıyorlarmış. Eski Kamelot ve Roy Khan hayranlarının tam şu vakitlerde beyninde ve kalbinde havai fişekler patlamakta. Biliyorum çünkü ben de onlardan biriyim.

Sadede gelelim. PledgeMusic sayfasında bir kampanya başlatan ekip resmi olarak geri dönüşlerini de açıklamış oldular. 1989 yılında kurulan ve, “1991 The Last Sunset, 1993 Parallel Minds, 1995 In Your Multitude ve 1997’de Flow” albümlerini çıkartmış olan grup, Roy Khan‘ın Amerikan menşeli olan Kamelot grubuna katılmasıyla dağıldı. 2005 yılında ise üç konserlik bir birleşmede bulundular.

Bunun sonucunda grubun diğer üyeleri; Tore Østby ARK isimli bir progressive metal grubu kurdu, Ingar Amlien yan projesi olan Crest of Darkness isimli black metal grubuna ağırlık verdi, Arve Heimdal ise Nickels and Dimes isimli Norveçli blues rock grubuna katılmıştı.

Klasik dörtlüyü bir konserde görmemiz ise 2018‘in sonbaharını bulacak gibi duruyor. Sizleri şimdilik Conception‘un eski bir parçası ile baş başa bırakırken, yorumlarınızı da bekliyorum.