Salbatanu’nun Yeni Video Klibi “Uyan” Yayımlandı

0
446

Salbatanu 2013 yılında Adana’da İstemihan Ergezer ve Görkem Alıcı tarafından Escape adı ile kurulmuş Progresif Oryantal Metal grubudur. Son halini 2017 yılında alan Salbatanu, 2018’in Ekim ayında ilk teklisi olan ”Uyan” parçasını bir video klip ile yayınlamış bulunmaktadır.

Salbatanu, Türkiye’deki metal müziğin içinde, ülkede çok aşina olunan arabesk tınılarının kullanılmamasının eksikliğini fark edip, oryantal-progressive metal tarzını benimsemiş bir gruptur.

Salbatanu, eski Babil inancında mars ve savaş Tanrı’sının adıdır. Grup, uyan şarkısında baskıcı politikayı ve insanları uyutan popüler kültürü eleştirmiştir. Önümüzdeki günlerde Salbatanu‘nun planı nedir diye soruma cevapları ise şu şekildedir;

“Tek seferde bir albüm yayınlamak yerine, her mevsimde bir parçayı yayınlayarak sene sonunda bir EP çıkartmayı hedefliyoruz. Elimizde hazır bulunan şarkılarımız ile bu toprakların aşina olduğu oryantal ögeleri, Türk dinleyicisine beğendireceğimizi düşünüyoruz.”

Grup Üyeleri: Vokal ve solo gitarda İstemihan Ergezer, davulda Görkem Alıcı, bas gitarda Görkem Kaya ve ritim gitarda Malik Girmez bulunuyor. Kemanda Savaş Görkem Cerit, back vokalde ise Balsu Barsan eşlik ediyor.

Şahsi görüşüm ise önü açık ve geleceği parlak yeni bir grup. Parçada ufaktan Myrath havası var ve sözleri gayet güzel yazılmış. Desteği hak eden bir grup kesinlikle. İmkan verildiğinde daha güzel icraatlar yapacaklarını düşünüyorum.

Salbatanu – Uyan