Tenacious D Tarafından Yeni Albüm ve Turne Müjdesi

0
233

Çok sevdiğimiz yıldızlarımız geri dönüyor. Eğer gözden kaçırdıysanız; “Tenacious D Devam Filmi Geliyor” haberimize de bir göz atın.

Tenacious D ekibi 5 yıl aradan sonra önce turne, sonra da yeni albüm haberini müjdeledi. Ekibin dördüncü stüdyo albümü, “Post-Apocalypto” ismi ile 2 Kasım‘da dinleyicilere sunulacak. Yapı itibari ile 2012 yılında çıkmış olan, “Rize of the Fenix” albümünün devamı niteliğinde olacak. Prodüksiyonu John Spiker tarafından yapılmış 21 adet parça olacak ve davullarda Dave Grohl eşlik edecek.

Ayrıca altı bölümlük mini animasyon serisi ile beraber çıkacak olup, Tenacious D ekibinin YouTube kanalında 28 Eylül‘de prömiyeri yapılacak. Animasyon serisinin her bir karesi Jack Black tarafından çizilmiş olduğu belirtiliyor. Her animasyon bölümünde, albümden bir parçanın tanıtımı olacak.

Albümün ve altı bölümlük animasyon serisinin teması ise, oyun dünyasına hakim insanlar için “Fallout” serisine benzer, atom bombasından 1950 yılından kalma bir buzdolabı içerisine saklanarak kurtulmaları ve kendilerini garip olayların kucağında bulmalarını işliyor olacak. Umarım devam filmini de bir an önce bitirirler.

Aşağıdan da tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.