Beylikdüzü’ne Rock Geldi: Bamya Rock’ta Ogün Sanlısoy Konseri

0
2568
Fotoğraflar: Furkan Selman @Bamya Rock Bar

Rock ve metal piyasasının sosyal medya ve web ayağında çok aktif olarak yer alan bir kişi olmama rağmen, Beylikdüzü’nde ikamet ediyor olmam sebebiyle konserlere ve etkinliklere gidebilmek bazen büyük problem olabiliyor. Çoğunlukla Kadıköy ve Taksim taraflarında konuşlanan mekanlara gitmek ve dönmek gerçekten bizler için ciddi bir sıkıntı. Bu açıdan, Beylikdüzü’nde bir rock barın açılması ve buraya Türkiye’nin önemli gruplarının gelmesi çok önemli bir hadise.

Bamya Rock’tan yaklaşık 2 hafta önce haberim oldu ve mekanın konser takvimini görünce gerçekten heyecanlandım. Flört, Murat İlkan ve Ogün Sanlısoy’un mekanda sahne alacağı yazıyordu.

Flört ve Murat İlkan konserlerine gidemedim. Nihayet dün ilk defa Ogün Sanlısoy konseri ile mekana gitme şansına eriştim.

Dün büyük bir merak ile mekana gittim. Çok şık bir mekan olmuş. Beylikdüzü için olabilecek en iyi şekilde dizayn edilmiş ve sahnesi gerçekten çok hoştu. Mekanda yapılmış önceki konserlerden bir kaçının videolarını Youtube’da izlemiştim. O videolarda yer alan sahneyi kaldırıp, yerine daha profesyonel bir sahne yapılmış. Çok da güzel olmuş. Müzisyenler için bir mekanın sahnesi çok önemlidir. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemde nice konserlere bu sahnede gerçekleştirilecek.

Ogün Sanlısoy’a gelecek olursak; onun safkan rock yapmadığına inanan ciddi bir kitle var Türkiye’de. En azından benim biraz daha metale yatkın olan yakın çevrem ve sitenin kitlesinden gördüğüm kadarıyla… Fakat şunu söylemem gerekiyor ki, bu adam kesinlikle bir rock’çı. Hatta bazı şarkılarda Pentagram’dan aşina olduğumuz brutal vokalini sergilemekten de geri kalmadı. Bence çok üst düzey bir vokalist. Çok sempatik, izleyiciyle diyaloğu üst düzey ve vokal performansı olarak da kusursuza yakındı.

Beylikdüzü’nün rock dinleyici kitlesine de değinmem gerekiyor. Ben böyle bir kitle olduğundan haberdar değildim açıkçası ve mekanın neredeyse dolmasıyla birlikte bu durum çok hoşuma gitti. Seyirci neredeyse tüm şarkıları biliyordu ve hepsine eşlik ettiler. Beylikdüzü’nde canlı canlı rock dinlemek herkesin büyük bir özlemle beklediği bir şeydi sanırım. Bir açlık vardı çünkü…

Mekanın benim adıma son en güzel şeyi ise konser bittikten yaklaşık 10 dakika sonra evime gelmiş olmamdı. Kadıköy’den gece yarısı Beylikdüzü’ne dönebilmek yaklaşık 2 saatlik bir yol gitmemiz anlamına geliyordu. O açıdan, benim adıma harika bir gece oldu.

Bamya Rock’ı açan, işleten, emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Harika bir mekan açmışlar. Böyle bir mekana ihtiyacımız vardı.