Trollemek İcat Edilmeden Önce Fanları Trolleyen Adam: Nirvana’dan Kurt Cobain!

0
360

Biraz tuhaf bir başlık olduğunun farkındayım ancak söylemek istediğim şeyi söyleyebileceğim daha öz bir cümle bulamadım. Ama merak etmeyin, birazdan her şey anlam kazanacak.

Yine bir çok akşam olduğu gibi Youtube’da popüler veya az popüler grupların az bilinen canlı performans videolarına daldım bugün. Sağ taraftaki önerilerde karşıma Nirvana’nın 1992 yılında çekilmiş bir Smells Like Teen Spirit canlı performans videosu geldi. Açtım dinliyorum…

Bir tuhaflık var. Şarkıyı bir tuhaf çalıyorlar. Kurt Cobain şarkının ölümsüz riff’ini bir tuhaf çalıyor… Bunu yaparken suratında muzip bir gülüş var. Bir süre sonra olay anlaşıldı, bilerek yanlış çalıyor. İzleyenleri troll’lüyor resmen.

Şarkının söz kısmının öncesindeki kısımda da bir takım saçmalamalar yapıyor, kendince eğleniyor. Bu tarz videolarda mutlaka yorum kısmına da bakarım çünkü gözden kaçabilecek bazı ufak detaylar genelde yorum kısmında karşımıza gelebiliyor. Bu videonun altında şöyle bir yorum ile karşılaştım:

“Kurt was trolling before trolling was invented”

Evet, başlık tam olarak bu. Geceme keyif katan bu performans videosunu paylaşmak istedim sadece. Umarım size de neşe katar.

Güncelleme: Bu arada bir ekleme yapayım, ilk başta çaldığı şey Boston’ın More Than A Feeling şarkısının ana riff’iymiş. Bir bakıma Kurt, ona da selam çakmış diyebiliriz.