Rammstein Gitaristi Richard Kruspe: “Yeni Albümü Nisan 2019’da Yayımlayacağız”

0
697

Yeni albümün Nisan 2019’a hazır olacağını söyleyen Rammstein gitaristi Richard Kruspe, albüm hakkında görüşlerini de açıkladı.

Geçtiğimiz ay yeni albüm müjdesini veren Rammstein, albüm hakkında bilgileri de geçtiğimiz hafta paylaşmıştı. Mix işlemlerinde son aşamada olduklarını söyleyen grup, yeni albümün tarihini verdi.

Grubun gitaristi Richard Kruspe, verdiği röportajda yeni albümün Nisan 2019’da yayımlanacağını söyledi:

“Son mix işlemlerini de tamamladık. Muhtemelen 2019 Nisan ayında albümü yayımlayacağız.

Bir sonraki adım hayranların bunun hakkında ne düşündüğü olacak. Ama bence kayıt yapma dünyasında önce kendini memnun etmek çok önemlidir. Yani sen beğenmeden başkalarının beğenmesini bekleyemezsin. Bu konuda yeni albümü Rammstein’ın daha önce ulaşamadığı bir seviyede kayıt etmeye uğraştım.”

Richard, yeni albümün daha önceki albümlere göre daha üst bir seviyede olduğunu da söyledi:

“Rammstein için her şey çok uzun sürüyor çünkü altı müzisyen, bir mühendis ve bir yapımcı var. Herkes albüm hakkında bir fikir ortaya koyuyor. O yüzden bu süreç zaman alıyor.

Ama bu albümün Rammstein’ın daha önce yakalayamadığı yüksek bir seviyede olacağına inanıyorum. Rammstein hakkında insanlar, canlı şovlar ve ateş gösterilerinden bahseder. Yani insanların makyaj ve bu şovlar hakkında konuştukları, kimsenin müzik hakkında konuşmadığı “Başka bir KISS olmak istemiyorum” diye düşündüm.