Hakkımızda

Türk Gitar öncelikli olarak içeriğinde gitar ve ekipman incelemeleri, gitaristler ile röportajlar ve bunu yanı sıra rock ve gitar dünyasından haberler bulundurmak üzere açılmış bir web sitesidir.

Gitar ve Ekipman İncelemeleri
Gitar ve ekipman incelemeleri, okuyucuya incelemeye alınan ürünü en sade, yalın ve anlaşılır şekilde aktarmaya dayalıdır. Bu yüzden çoğunlukla herkesin anlayabileceği kavramlar üzerine, çok fazla kafa karıştırıcı ifadeler kullanmadan yapılan incelemeler sitemizde yer alır. Bunun dışında tüm incelemelerimizde, okuyucuya gerekli bilgi doygunluğunu sağlayacak düzeyde yazılar yazmaya özen gösteriyoruz.

Haberler
Haber içeriğimiz çoğunlukla dış basında yer alan haberlerden oluşmaktadır. Türkiye’de hali hazırda çok fazla Türkçe kaynak olmadığı için ara sıra düşen Türk rock piyasasından haberleri de mümkün olduğunca sitemizde bulundurmaya çalışıyoruz. Onun dışında yabancı kaynaklarla ilgili de çok fazla Türkçe kaynak bulunmadığı için, biz direkt olarak çeviri tabanlı haberler ile Türkiye’deki bu açığı kapatmaya çalışıyoruz.

Röportajlar
Gitarist ve rock gruplarıyla röportajlar bizim misyonumuzun en önemli halkasını oluşturuyor. Günümüz Türkçe rock topluluklarında genellikle vokalist tabanlı olarak yapılan içerikler sebebiyle gitaristler hep geri planda kalıyorlar. Biz bunu kırmak amacıyla birincil hedef olarak Türkiye’deki tanınmış gitaristleri veya tanınmış grupların gitaristlerini ön plana çıkartmaya çalışıyoruz. Yine piyasadan farklı olarak, Türkiye’de neredeyse hiç denenmemiş ve dergilerin tekeline hapsolmuş olan büyük gruplarla röportaj yapma işini de elimizden geldiğince üstlenmeye çalışıyoruz. Arch Enemy, Epica ve Charlie Parra del Riego gibi dünyaca ünlü isimlerle yaptığımız röportajlar, bu girişimin en önemli parçalarıdır.

Albüm İncelemeleri
Türkiye’den ve dünyadan ünlü rock ve metal gruplarının yepyeni albümlerini ilk olarak Türkçe bir kaynak olarak Türk Gitar’da okuyabilirsiniz. Albümleri tanıtmak amacıyla değil, incelemek ve eleştirmek amacıyla yapılan bu yazılar, diğer sitelerin aksine fazlasıyla derin ve detaylı olmaktadır. Eleştiri kelimesinin anlamına uygun olarak albümlerin iyi ve kötü yanlarını en tarafsız ve objektif bir biçimde Türk Gitar’da bulabilirsiniz.

Konser Kritikleri
Son dönemde Türkiye’de fazlaca ünlü yabancı grup konser vermeye hazırlanıyor. Türk Gitar ekibi sizler için bu konser ve festivallere katılarak, birinci ağızdan etkinliğin nasıl geçtiğini sizlere aktarmak için kritik yazıları yazıyor. Bu yazılarda etkinliğe ait hiçbir yerde bulunmayan fotoğraflar bulabileceğiniz gibi zaman zaman videolara da rastlayabilirsiniz.

Sosyal Medya
Türk Gitar oluşumu sadece web sitesi ile sınırlı değildir. Bizi Facebook ve Twitter üzerinden de takip edebilirsiniz.

İçeriğin Kullanım Hakları
Türk Gitar’da yayınlanan tüm yazılı metinler, Türk Gitar’a aittir. Kaynak gösterilmediği takdirde herhangi bir site, yazılı basın ya da sosyal medya sayfasında kullanılması yasaktır.

Türk Gitar Ekibine Katılmak
Son olarak, sitemiz içeriğini gönüllü olarak bu işi yapmak isteyen bireylerden oluştuğu için siz de sitemize içerik olarak katkı sağlayabilirsiniz. Eğer bunu düşünürseniz, buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfadan bize ulaşabilirsiniz.


Creative Commons Lisansı
Türk Gitar Creative Commons Alıntı-Gayriticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.