Serbest Yazarlara Duyuru

Merhaba arkadaşlar,

2017 yılı ile birlikte TG olarak yeni bir döneme giriyoruz. Bu yeni dönemde sitenin işleyişini ve iç dinamiklerini daha profesyonel ve hakkaniyetli bir yapıya dönüştürme kararı aldık.

Geçmiş dönem her yazarımıza ne derece sahip çıktığımızı hepiniz biliyorsunuz. Kiminiz en sevdiği grupla röportaj yapma fırsatına sahip oldu, kiminiz yeni arkadaşlıklar edindi, kiminiz konser ve etkinliklerden ücretsiz istifade etti. Geçmiş dönemde olan bu tüm kazanımları kendiniz için güzel bir anı olarak görmenizi istiyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

TG’nin şu an geldiği markalaşma sürecinde herkesin ufak da olsa bir katkısı oldu. Yeni bir arayüz ile yeni projelere ve atılımlara imza atacağız. Bu sebepten ötürü yukarıda da söylediğim gibi bu işi biraz daha profesyonel ve hakkaniyetli yapma niyetindeyiz.

Bundan sonraki dönemde “Serbest Yazarlık” dediğimiz site içi ünvan tamamen kaldırıldı. Bu sıfatın tam olarak hakkaniyetli ve yerinde bir sıfat olmadığına karar verdik. Sitede toplamda 4400’e yakın yazı vardı ve bunların yaklaşık 1800’ü bana, 1900’ü ise Mehmet Emre’ye aitti. Geriye kalan 500-600 adetlik ufak kesim ise “serbest yazar” olarak TG’de bulunan yaklaşık 20-25 kişiye ait. Burada bir mantık hatası olduğuna karar verdik. Verilen emekleri küçümsemek istemiyorum ancak herkes konumunu ve bu siteye neler kattığını bilmeli. Sadece yazı yazarak bir site büyümüyor, bunun arkaplanında olan şeylere de bizim yetiştiğimizi düşünürsek, site üzerindeki emek denklemini yukarıda verdiğim rakamlar üzerinden kendiniz kurun lütfen.

Site “serbest yazar”ların 2 ayda bir yazdıkları yazılar olmadan da gayet yürüyor zaten. Bize bu şekilde bir yaklaşım ile içerik üreten (ki ben buna üretim demiyorum) yazarlardan çok, bu işi ciddiyetle ve özenle yapan, daimi içerik üreten yazarlar lazım. Bundan önceki döneme ait emeklerinize tekrardan teşekkür ediyorum. Bundan sonraki dönemde ise her gün en az 1 haber içeriği üretemeyecek olanlar yazar kadrosunda yer almayacaklar. Anlayışınız için teşekkürler, bu şartlar altında devam edebileceğini söyleyen arkadaşlarımızı yeniden künyeye dahil edeceğim.

Bir diğer konu ise geçmiş yazıların taşınması ile alakalı problemler. Yeni bir altyapıya geçtik. Joomla kullanmıyoruz artık. Joomla’dan WordPress’e geçmek gerçekten çok sancılı bir olay. Yazar bilgilerinin tutulduğu metotlar bu iki altyapıda birbirinden çok alakasız. Bu sebepten ötürü yazar bilgilerini taşıyamadık ve şu an geçmiş döneme ait tüm yazılar “Türk Gitar” adıyla yayınlanmış görünüyor. “Şu yazı bana aitti ve benim için değerliydi, adımın gözükmesini istiyorum” derseniz, tek tek liste yaparak bana veya Mehmet Emre’ye iletebilirsiniz.

Herkese geçmiş dönemdeki emeklerinden ötürü tekrar teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde fayda sağlayacak arkadaşlara da şimdiden teşekkürler.

-Feyyaz