Avenged Sevenfold gitaristi Zacky Vengeance, Omaha World-Herald tarafından yapılan röportajda konuştu ve heavy metale karşı beslediği umudu anlattı. Ona göre hala bu tür için umut var. İşte o ifadeler:

“Heavy metalin canlanması gerektiğini düşünüyorum. Doğru gruplarla birlikte bu olacak. Metal ve rock fanları kesinlikle oradalar. Bu türü seviyorlar ve bu tür için yaşıyorlar.

Metallica stadyum konserleri yapıyor. Biz stadyum konserleri yapıyoruz. System Of A Down veya Rage Against The Machine gibi yeni ve genç gruplar geldiğinde, olması gereken şey bu grupların bir radyo programcısının kulağına takılması ve ardından da insanların bunu yakalaması.

Pop ve hip-hop dünyasında bir çok çöp var. Her türden müziği seviyorum fakat doğru grup geldiği zaman, heavy metalin tekrar doğuşunu izleyeceğiz.

Zacky’nin tarif ettiği grubun Avenged Sevenfold olduğunu düşünen azımsanamayacak bir metal kitlesi var. Hatta ben de onlardan biriyim. Metallica ve Iron Maiden’dan bu bayrağı devralmaya aday en büyük grup onlar diyebiliriz.

Peki gerçekten bunu başarabilir mi? Adımlarını doğru atarlarsa nede olmasın? “The Stage” albümünün marketing’i tam bir fiyaskoydu. Şu an Metallica ile turnedeler ve sanırım bu konuda Lars Ulrich’ten bir kaç tüyo almaları gerekebilir. =D