Rock dünyasının iki büyük grubu olan Guns N’ Roses ve AC/DC, Axl Rose nedeniyle planlarını değiştirmek durumunda kalabiliyor. İki grupla çalışan Axl ise yoğun tempoya uyum sağlamak zorunda.

Brian Johnson’ın AC/DC’den ayrılmasının ardından vokal görevini Axl üstlenince “AC/DC bir albüm yapar mı?” soruları sorulmaya başlandı. Vintage Vinyl News’de yayımlanan bir habere göre AC/DC yeni albüm yapmak istiyor. Noise11’den Paul Cashmere’in raporunda yazanlar şunlar:

“Guns N’ Roses konserleri eylüle kadar devam ediyor. AC/DC yeni albümü için 2018’i beklemeli. Axl Rose’un boş tarihi yok.

Angus ve Axl’ın arasındaki kimya Angus’u yeni albüm kaydetmeye teşvik etti. Ancak bu proje için 2017 imkansız gözüküyor. “Rock or Bust” turnesin oluşan bir konser albümü de gelebilir.

Brian ve Cliff’in gruptan ayrılmasından sonra AC/DC’nin kaderi merak ediliyordu. Angus Young’ın yeni albüm için hareketlenmesi grubun devam edeceğini gösteriyor.”

Guns N’ Roses’ın yaz turnesi AC/DC’nin planlarını etkilemişti. Axl’ın iki grupta bulunması çakışmalara neden olabiliyor. Albüm ile ilgili resmi duyuru için AC/DC’den bir açıklama bekliyoruz.