Seattle sound’unun mimarlarından Alice in Chains yeni albüm üzerine çalıştığını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Albüm hakkında henüz net bilgiler yok ancak tahminen bu yıl içinde 1-2 single dinleyeceğiz. Grubun bas gitaristi Mike Inez, Let There Be Talk röportajında albüm hakkında şunları söyledi:

“Çalışıyoruz. Müziğimizi yükledik ve Seattle’da son düzenlemeleri yapacağız. Elimizde çok materyal var. Kayıt yapmak, şarkıları düzenlemek eğlenceli olacak. Size neler yaşayacağımızı anlatayım.

Önce hangi şarkının single olacağına karar vereceğiz. İyi-kötü ayrımı yapacağız. Bazı kayıtları gözden çıkarabiliriz. Ve sonra kaydetmeye başlıyorsun. Günün sonunda ortaya çıkan şarkının yeterli olup olmadığına karar veriyorsun. Kayıtta sihir yoksa baştan başlarsın. Burada Jerry’nin parlaması önemli. Onun kadar öne çıkan biri daha var.

William yeni albümde harika işler yapıyor. Kendimizi kutsanmış hissediyoruz. William’ın bizimle ilk konserlerini hatırlıyorum. Zamanla kendini buldu ve grubun üyesi olduğunu hissettirdi. 10 yıldır konser veriyoruz, stüdyoda vakit geçiriyoruz. Belki Layne ile geçirdiğimiz zamandan daha fazla birlikteydik.

Albümü Studio X’te kaydedeceğiz. “The Dog Album” burada kaydedilmişti. Seattle’ın havasına ve suyuna ihtiyacımız var. Burası gerçekten özel bir yer.”

Alice in Chains’in son stüdyo albümü “The Devil Put Dinosaurs Here” 2013’te yayımlanmıştı.