Andreas Kisser: “Sepultura Asla Değişmek Ya da Max Cavalera’ya Benzemek Gibi Çabalarda Bulunmayacak”

0
166

Sepultura’nın gitaristi Andreas Kisser, Hot Metal’e gündem yaratan açıklamalarda bulundu. Grubun asla değişme çabasının olmadığını belirten Kisser, Max Cavalera ayrıldıktan sonra onun yerine vokale geçen isim olan Derrick Green’e övgülerde bulundu. Onu asla değiştirmeye ya da Cavalera’ya benzetmeye çalışmadıklarını ve böyle bir çabanın aptallık olacağını belirten Kisser, Derrick Green’in farklı bir müzisyen olduğunu belirtti.

Hot Metal’den yapılan açıklamada öne çıkan kısımlar şunları oldu:

“Biz yeni unsurları kullanan, farklı şekillerle, farklı düzeylerle ve farklı deneyimlerle yol alan bir ekibiz. Daha önce üretmiş olduğumuz işlere saygı duyuyoruz fakat bunları tekrar etmemeye çalışıyoruz. Önemli olan bugün ne yaptığımız. Yeni bir şeyler üretmeye çalışıyoruz. Cavalera’yı veya grubun eski dönemlerini taklit etmemiz aptallık olurdu.

Derrick şaşırtıcı bir adam. Bizimle birlikte olduğu için çok mutluyuz. Çok fazla eleştiri aldık ama bu süreçte Derrick harika işler çıkardı. 20 yıl boyunca grubun ayakta kalmasına ve ilerlemesine yardımcı oldu. Max harika bir adamdı ve karizmatikti. Bu nedenle onun yerini doldurmak kolay değildi ama Derrick bir şekilde bunun üstesinden gelmeyi başardı.”

Sepultura’nın yeni albümü Machine Messiah 13 Ocak’ta piyasaya çıktı.