Takas Pazarı oluşumuna ilk günden itibaren tam destek verdik. Türk Gitar 2013 yılında yayın hayatına başlamıştı. Takas Pazarı da yaklaşık 1 sene sonra adından söz ettirmişti. Dostlarımızın, ağabeylerimizin bulunduğu Takas Pazarı, Türk Gitar ile eş zamanlı olarak büyüdü ve bugünlere geldi. Arşivciliğin önemini vurgulayan etkinlikler farkındalık oluşturdu ve dışarıdan katılımlarla güzel vakit geçirdik. Şimdi kutlama zamanı!

Takas Pazarı 3. yılını Rasputin Bar’da kutlamaya hazırlanıyor. Ekibin yayımladığı mesaj şöyle:

“Arşivini seven gelsin demiştik, siz gelmekten biz çağırmaktan bıkmadık! Toplanın metalciler bir şey deneyeceğiz demiştik, geldiniz. Deneme bitti gelenek oldu!

Takas ve satış için standlar açılacak demiştik, açıldı saçıldı. Distrolar, fanzinler, yayınevleri, metalshoplar, arşivciler kuracakları standlar ile arşivlerimizi coşturacak demiştik, coşturdular. Distro firmaları bir daha bulamayacağınız albümleri demoları bu akşama özel çoğaltacak ve takasa – satışa açacak demiştik, gerçekten yaptılar. Tişört, patch gibi giyim ve aksesuarlar satış ve takasa çıkacak demiştik, çıktı.

Pasta geldi, börek geldi, çörek geldi… Muhabbetin mübalağasız kralı yapıldı. Bir sürü yeni dostlar edindik. Fikir alışverişi yaptık, metali kurtardık! Geleneği bozmayalım. Rasputin 34’de metal bir gece bizi bekliyor. Ayrıca dergimizin yeni sayısı da piyasaya çıkıyor. Bıkmadan gene pikabımızı getirip müzikleri plaklardan çalacağız! Siz de orada olun.”

Stand açmak, gelişmeleri anında öğrenmek isteyenler Facebook etkinlik sayfasından detaylı bilgiler alıp, takip edebilir.