Basın Bülteni

Bu sene 19.’su gerçekleşecek olan “Battle of the Bands” bağımsız müzik gruplarının sesini duyurmaya devam ediyor!

Türkiye’nin ilk ve en iyi üniversite radyosu “radyo boğaziçi” tarafından 23 yıldır Sınırsız Müzik Günleri kapsamında düzenlenen “Battle of the Bands”, Türkiye’nin dört bir yanından gelen müzisyenleri sahneye çağırıyor.

Önceki yıllarda Gripin, Badem ve Vera gibi başarılı grupların ödül sahibi olduğu Battle of the Bands, bu sene de Dokuzsekiz Müzik Yapım ve Allianz Motto Müzik‘in desteğiyle genç müzisyenlere iyi bir başlangıç yapma fırsatı sunuyor. Geçen senenin Battle of the Bands birincisi Hedonutopia da bu fırsatı en iyi şekilde kullanarak kısa sürede ülkemizin en büyük müzik festivallerinden biri haline gelen, yerli/yabancı alternatif sahnenin önemli isimlerini ağırlayan Nilüfer Müzik Festivalinde yer almış ve başarı basamaklarını hızla tırmandığını gözler önüne sermişti.

“Battle of the Bands Finali” plak şirketlerinin temsilcilerinden ve müzik otoritelerinden oluşan, alanında yetkin jüri üyelerinin arasında Ahmet Güvenç, Cengiz Tural, Güven Erkin Erkal, Nurkan Renda, Özge Fışkın ve Yasemin Mori gibi isimler bulunuyor.

Etkinlik, 30 Eylül 2017 Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te müzikseverlerle buluşacak. Final sonrası Ars Longa ve Deniz Tekin’i dinlemek de mümkün.

Yarışmada birinci olan grup, DokuzSekiz Müzik’ten iTunes, Spotify, Deezer gibi dijital ortamlarda yayınlanacak bir albüm veya maxi single ile ödüllendirilecek. Ayrıca kendilerinin hazırlayacağı bir video klip DokuzSekiz Müzik Youtube kanalında yayınlancak ve grup Allianz Motto Müzik programlarından birinde yer alma şansını yakalayacak.

Bunun yanında bütün finalistler DokuzSekiz Müzik tarafından dijital ortamlarda yayınlanacak, finale kalan tüm grupların bestelerinin yer aldığı toplama albümde yer alma şansını elde edecekler.

Facebook Etkinlik Sayfası: https://goo.gl/u6xsct

www.facebook.com/radyoboun

www.twitter.com/radyobogazici

www.instagram.com/radyobogazici