Rolling Stone dergisi tarafından yapılan röportajda, Black Sabbath üyeleri Geezer Butler ve Tony Iommi enteresan bir takım açıklamalarda bulundu. Grubun uyuşturucu kullanımı hakkında konuşan ikili aşağıdaki ifadeleri kullandı.

Tony Iommi:

“Yaptığımız şeyleri düşündüğümde, iyi veya kötü olsunlar, her zaman bir sebebi olduğunu düşünürüm. Eğer tek bir şeyi bile değiştirirsen, şu an olan şey olmaz.

Pişmanlık duyduğunuz şeyler olabilir, yasal şeyler olabilir, ya da uyuşturucu ve o arz şeyler ama eğer onlar olmasaydı belki de bugün olduğumuz şey olamazdık.”

Geezer Butler:

“Hiçbir şeyden pişman olamayız çünkü hepimiz harika hayatlar yaşadık. Eğer 1971 yılında milyoner olsaydık muhtemelen kendimizi öldürürdük; çünkü milyon dolarlar değerinde eroin alırdık.

Yani bunu bu şekilde düşümek gerekir. Uyuşturucu bize yardımcı oldu. Bar 4 blok ötemizdeydi fakat biz bara gidip iyi vakit geçirmek yerine, büyük bir malikanede kafayı çekip grup seks yapıyorduk.

Yaşadığım tek pişmanlık 70’lerin başında finansal olarak; bir avukat ve hesap yöneticisi tutabilirdim. Fakat o da kadere…”

Uyuşturucu olmasa biz de olmazdık diyorlar kısacası.