Geçtiğimiz sabah şok bir haber ile güne başladık. Audioslave ve Soundgarden‘ın frontman’i Chris Cornell, 52 yaşında hayatını kaybetti. 

Yaklaşık 1,5 gün önce gayet normal bir şekilde tweet’ler atan, hatta Detroit’e geldiklerini olağan bir şekilde Twitter üzerinden takipçilerine duyuran Cornell’in ani ve beklenmedik ölümü tüm rock dünyasını derinden sarstı. İlk gelen açıklamalarda ölümle ilgili herhangi bir detay verilmemişti. An itibariyle ölüm haberi ile ilgili sis perdesi aralanmaya başladı ve resmi otopsi raporları ile birlikte Cornell’ın ölüm sebebi ortaya çıktı.

Ultimate-Guitar’da yer alan habere göre, tıbbi araştırma ekipleri tarafından yapılan inceleme sonucunda Chris Cornell’ın kendini asarak intihar ettiği belirlendi. Başarılı müzisyeni intihara sürükleyen hadise veya gelişmenin ne olduğu ilgili net bir bilgi henüz paylaşılmadı.

Chris Cornell ölümünden bir gece önce Fox Theatre’da bir konser vermişti ve bu konser sırasında gayet neşeli olduğu belirtiliyor. Hatta konser sonundaki konuşmasında “gelecek konserlerde görüşmek üzere” kıvamında bir söylemi olmuş.

Ünlü müzisyenin eşi Vicky Karayiannis, TMZ’ye yaptığı açıklamada Cornell’in herhangi bir depresyon belirtisi içerisinde olmadığını söyledi.

Gerçekten çok tuhaf bir hadise. Önümüzdeki günlerde daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Cornell herhangi bir veda mektubu bırakmış mı, henüz bilmiyoruz. Eğer bıraktı ise kafamızdaki sorulara cevap olabileceğini umuyoruz.