Slipknot bildiğimiz kadarıyla yeni albüm için çalışmalara yaklaşık 1,5 yıl önce başladı ve şu an hali hazırda bir çok parça tamamlanmış durumda. Shawn “The Clown” Crahan tarafından yapılan son açıklamada 27 parçanın neredeyse tamamlanmış olduğu belirtilmişti.

Musik Universe’ün Corey Taylor ile yaptığı yeni röportajda bu konu üzerine fikirleri soruldu. Corey, The Clown’ın bahsini ettiği bestelerin tamamını dinlemiş ve yorumu tek kelimeyle “mükemmel”. Corey parçaları öylesine çok beğenmiş ki, bunun bir parçası olmak için sabırsız olduğunu söylüyor.

Yeni albümde yer alacak sözlerle alakalı bir soru yöneltilince Corey’nin cevabı, şarkı sözlerinin “gerçekten karanlık” olduğu yönünde olmuş. Ayrıca şu bilgiyi de eklemiş, yeni albüm için yazdığı şarkı sözleri, kendi hayatından izler taşıyormuş. 

Kulağa hoş gelen ve bizleri iştahlandıran açıklamalarla karşı karşıyayız diyebiliriz. Grup bu kadar hevesli ve üretken iken sanırım yeni albümün çıkması için çok uzun bir süre beklemek zorunda kalmayacağız.