Geçen hafta sonu Teotihuacan, Meksika’da düzenlenen Force Fest 2018’de Slayer ve Danzig arasında enteresan bir olay meydana geldi.

İki günlük festivalde Alice In Chains, System of A Down, Carsass gibi etkileyici isimler dışında altı adet sahne daha vardı. Ne yazık ki olayın ikinci günü kötü hava koşulları sebebiyle bazı sahneler iptal edildi.

Exodus, Lamb Of God, Rob Zombie ve Testament yağmur sebebiyle sahneye çıkmadı.

Glenn Danzig ve grubu sahneye 21:30-22:25 arasında çıkacaktı ve ardından Slayer 22:30’ da konserine başlayacak, geceyi kapatacaktı.

Ancak Slayer sahneyi erkene almak isteyince işler değişti. Slayer’ın Danzig’in yerine sahneye çıkması olayları alt üst etti. Danzig uçağı kaçırdı ve ardından menajer Bruce Miyuki daha sonra sildiği tweetinde Slayer’a karşı kaba bir dil kullandı.

Bruce Miyaki’nin attığı tweet şöyle:

“Slayer bugün şerefsizlik etti! 20 yıldan fazladır bu grubun fanıyım fakat grup güç gösterisinde bulunup başka grubun sırf bir saat erken gitmek istedikleri için zamanını ele geçirmek istemesi…

Bu saçmalık! Glenn’in bu akşam yakalaması gereken bir uçuşu olduğu için bir buçuk saat geç çalamayacak… Slayer’a olan tüm saygımı kaybettim. #notcool”

Daha önce de Slayer ve Danzig arasında “soğan çorbası” sürtüşmesi meydana gelmişti. Aynı sahnede performansı olan Glenn Danzig, soğan çorbası içmek istemişti fakat buna izin verilmediği için sahneye çıkmayı reddetmişti.

Olayın ardından gecenin sonunda Slayer’ın gitaristi Kerry King, kuliste soğan çorbasıyla tweet atmıştı.