Megadeth’in frontman’i Dave Mustaine, Twitter üzerinden yaptığı son açıklamalar ile sevenlerini bir hayli üzdü.

Bir fanı tarafından kendisine atılan bir tweet’e verdiği cevap ile üzücü teşhisin konulduğuna dair ilk belirtiler ortaya çıktı. Dave şöyle bir tweet attı:

“Eve gitmeye ihtiyaç duydum. Tarlada bir kene tarafından ısırılmam beni son bir kaç aydır çok hasta yaptı ve gerçekten çok yorgunum.”

Bu tweet’in üzerine bir başka fan tarafından “lyme hastalığı olmadığından emin misin” şeklinde bir tweet geldi. Dave bu tweet’i alıntılayarak “olan bu” dedi. Yani kendisin konan tanıyı açıklamış oldu.

Dave Mustaine tarlada bir kene tarafından ısırıldı ve “lyme hastalığı”na yakalandı. Gerçekten çok üzücü bir durum.

Lyme Hastalığı Nedir?

Lyme hastalığı veya Borreliosis, genelde Ixodes ricinus (Sakırga) türü kenelerin ısırması ile insana geçen Borrelia burgdorferi adlı ve benzer bakterinin yol açtığı bir hastalıktır. … Bir kısım hastalarda hastalığın belirtileri tedaviden aylar ya da yıllar sonra da devam edebilir.

Hastalık değişik şekillerde ortaya çıkmakla beraber, ilk belirti deride kenenin ısırdığı bölgede kızarıklıktır. Hedef organlar deri, merkezi sinir sistemi, göz ve kalp gibi organlarda olabilir. Eklemlerde şişlik, sıvı birikimi, hareket etmede zorluk görülür.

Hastalık antibiyotiklerle tedavi edilebilir. Bir kısım hastalarda hastalığın belirtileri tedaviden aylar ya da yıllar sonra da devam edebilir. Bu belirtiler kas ağrıları, kireçlenme, boyun tutulması, zihinsel arazlar, sinirsel şikayetler ve aşırı yorgunluğu içerebilir. Ayrıca bakterinin kansere neden olduğu şeklinde bulgulara da rastlanmıştır.

Alıntı: Wikipedia