Megadeth frontman’i Dave Mustaine, davulcu Dirk Verbeuren ve Between the Burried and Me grubundan tanıdığımız davulcu Blake Richardson, IGN’e verdiği röportajda metal müzik ve video oyunları arasındaki bağdan bahsetti.

Mustaine telefonla katıldığı röportajda şunları söyledi:

“Birbirlerine ihtiyaçları var ve çareleri yok gibi. Onlar… adeta uyuşturucu bağımlıları gibiler. Metal ve oyunlar.

Metal müzik insanların ağzını sulandırıyor, onları mutlu ediyor. Onlara istediklerini veriyor. Kimse kızdığında bir Beatles parçası açmıyor. İstedikleri şey arabalarına binmek ve hızlı sürmek, Pet Shop Boys dinlemek değil.

O ateşi, o doyurulamaz susuzluğu besleyen şey metal. Ne zaman video oyunu oynasan, bence eğer o anı oyunun sürükleyiciliğiyle beraber müzikal olarak yakalayamıyorsan, muhtemelen uykuya doğru yol alacaksındır.

Sizin(oyun yapımcılarının) insanları bağlı ve heyecanlı tutmak için gerçekten iyi bir riffe ihtiyacınız var.”

Akabinde Dirk şunları söyledi:

“Ergenlik yıllarımda müzikle ilgilenmeye başladığım ve enstrüman çaldığım zamanlar önce gitarımı çalar sonra davul çalar ve en sonunda geceyi bitirmek için video oyunu oynardım.

Eğer bu ikisinin bağlı olduğunu düşünüyorsak buna kesinlikle katılmalıyım.”

Blake de şunları ekledi:

“Metalciler ile video oyunu sevenler arasında kesinlikle bir ortak bağ var. Ne kadar video oyunu severler ve metalciler kabul etse de etmese de, onların sanata karşı büyük bir tutkusu var.

Röportajın tamamını aşağıdaki videodan görüntüleyebilirsiniz.