Dave Mustaine: “Ride the Lightning ve Leper Messiah’ın Bazı Bölümlerini Ben Yazdım”

0
445

Megadeth’in frontman’i Dave Mustaine son röportajında Metallica zamanlarından bahsetti. Grubun ilk albüm dönemlerinde yaptığı katkıları Rolling Stone’a anlatan Mustaine şunları söyledi:

Ride the Lightning’de duyduğunuz rifflerin aslında kime ait olduğunu biliyorsunuz. Dikkat ederseniz Ride the Lightning ve Leper Messiah’ın belli kısımları Megadeth’in gitar stiliyle oldukça benzer.

Ride the Lightning’in hepsini ben yazmadım. Melodic introyu Lars çıkarmıştı. Sonraki kısımlarla ben ilgilendim. Bir de Mechanix / The Four Horsemen benzerliği var. Mechanix’i Metallica’ya katılmadan önce yazmıştım. O günlerde elimizde çok şarkı yoktu. Bunu kullanmıştık. Megadeth’in Mechanix’i Metallica’dan daha hızlı. Onlara kızgın olduğum için daha hızlı çalmak istemiştim.

The Call of Ktulu ve Hangar 18 de benzer yapılarda ama kesinlikle aynı değil. İnternette bu parçalara benzer yüzlerce örnek bulabilirsiniz. Call’ tamamen bana ait bir beste. Her notasını ben yazdım. Demosunun adı “When Hell Freezes Over”dı. Birkaç ekleme ile albümde “The Call of Ktulu”ya çevirdiler.

Metallica’nın The Four Horsemen’i ile Megadeth’in Mechanix’ini aşağıdan dinleyebilirsiniz.