Megadeth, metal tarihinin grup içi çalkantılara en çok sahne olan gruplarından biri. Dave Mustaine gibi yüksek bir egonun liderlik ettiği grupta, devamlı olarak birileri gidiyor, yeni birileri geliyor. Grubun bascısı David Ellefson’a göre bu değişimler bir nimet.

103.9 The Bear isimli radyo tarafından yapılan röportajda konuşan David Ellefson, grup içerisinde yıllardan beri süre gelen üye değişimleri hakkındaki fikrini açıkladı. İşte o ifadeler:

“Üye değişimleri sahip olduğumuz nimetleden biri. Zorlu kadro değişimlerinin ardında, şunu söyleyebilirim ki, özellikle şu noktada bunu söyleyebiliyorum; sahip olduğumuz kişilerin kendi içimizde bize yeni geri bildirimler (feedback) yapıyor olması harika bir şey, ve bu bizi “bunu zaten şurada denemişsiniz, neden şimdi şunu denemiyoruz” şeklinde bir fikir alımına itiyor.

Dirk ile oturdum ve bir kaç eski şarkı üzerinde çalıştık. O harika bir davulcu ve geçmişten bir kaç parça çaldık ve bazı detayların ve ufak şeylerin farkına vardık.

Bu beni eski zamanlara götürdü, eski güzel zamanlara, Megadeth’in mirasına.”

Görünen o ki Dave’ler tarafından, üye değişimleri Megadeth’in yenilenmesini ve farklı işler çıkartmasını sağlayan önemli bir nokta olarak görülüyor.