Ghost’tan bir Nameless Ghoul ortaya çıkan söylentilere değindi ve çıkan haberleri yalanlamadı. Metal Wani ile röportaj yapan üye, Papa Emeritus’un herkesi kovduğu yönündeki iddialara şöyle değindi:

Kendimize pratik açıdan bakacak olursak sesi ve sesi oluşturan unsurları korumakla ilgileniyoruz. Bir şarkı veya albüm kaydedip işimiz bitmiyor. Onu korumamız lazım. Ama fark edildi ki, yarattığımız sound’u korumamız için aynı odada altı kişiye ihtiyaç yok.

Bu duruma iki taraflı bakabiliriz. Rock and roll tarihinde bazı gruplardan bir üye ayrılınca her şey bozulur. Diğer yandan bazı gruplar ise ayrılık yaşansa dahi aynı çizgide devam eder. Gruptan ayrılık lanet veya lütuf olabilir.

Ama Ghost’un böyle problemleri yok. Ghost konserlerinde ve Ghost kayıtlarında sound’u korumak çok önemli. Grubun iyiliği için eğer birkaç insan ayrılır ve yerine başkaları gelirse iyi sonuç doğurabilir.

Queens of the Stone Age’in kaderi Josh’un elindedir. Aynı Ghost gibi.

Ghost’un iç işlerinde bir şeyler olduğu aşikar. Nameless Ghoul’un Queens of the Stone Age benzetmesi güçlü bir ipucu. Ghost’un atacağı adımlara Papa Emeritus karar veriyor. Dolayısıyla grubun iyiliği için yol ayrımları yaşanmış olabileceği ihtimali var. Net bir bilgi için Ghost’tan resmi açıklama bekleyeceğiz.