Pentagram’ın 30. yılında piyasaya sürdüğü akustik albüm genel olarak beğenildi. Sevilen şarkıların akustik versiyonları dinleyende farklı bir etki bırakıyor ve albümü uzun ömürlü kılıyor.

Eski üyelerden Demir Demirkan’ın da bu albümde katkısı var ancak açıklanan konserlerde çalmayacak. Demir Demirkan’ın neden bu konserlerde yer almadığı konuşulan konulardan biri oldu. Sanatçının yaptığı açıklama şöyle:

“Pentagram’ın 30. yıl albümüne olan ilginiz ve beğeniniz hepimizi çok mutlu ediyor. Çok çok teşekkürler! Biz de kayıtları yaparken ve Sonsuz video klibi çekimlerinde çok iyi zaman geçirdik.

Bana ve diğer grup üyelerine sorulan bir soru var. Bunu hep birlikte cevaplamak için bir karar aldık. Konserlerde benim neden olmadığımı merak ediyorsunuz haklı olarak ve bunun sebebini bilmek de doğal hakkınız.

Uzun bir süredir ülke dışında birkaç proje yürütüyorum ve genel olarak Türkiye’de değilim. Tüm grup aldığımız karar şöyle: Ben ülkede olduğum zaman katılabileceğim bütün konserlerde olacağım. Mayısta kısa bir süreliğine Türkiye’deyim ve o tarihlere denk gelen konserlerde sahnede birlikte olacağız. Şu an için mayıs ayında bir tarih ve yer netleşmedi ama netleşince bütün kanallardan duyurusunu yapacağız. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler. Konserlerde görüşmek üzere.”

Demir Demirkan’lı konser tarihleri belli olunca grubun sosyal medya profillerinden paylaşılacak. Pentagram’ın önümüzdeki ilk konseri 17 Mart günü İzmir’de.