Diken, önümüzdeki aylarda çıkaracakları 5. stüdyo albümleri Hadeyan’ın 2. teklisi olan Yürü Ya Da Öl’ü dinleyicilerinin beğenisine sundu.

Vokal ve gitarda Taylan Ayık, bas gitarda Hakan Akkaya, solo gitarda Erman Konuklu ve davulda Onur Pehlivan’dan kurulu kadrosuyla grup tarihlerinin en istikrarlı dönemini geçiren Diken, geçen yıl Mart ayından bu yana kayıtlarını sürdürdüğü albümleri için son düzlüğe girdi.

Hadeyan adlı albümde 16 şarkıya yer vereceklerini açıklayan grup, bu albüme dair geçtiğimiz Ekim ayında 999 adlı tekliyi yayınlamıştı. Ocak ayı içinde de albümün 2. teklisini yayınlayacaklarını duyuran Diken sözünde durdu ve Yürü Ya da Öl isimli şarkılarını, artık adet haline getirdikleri şekilde klibi ile birlikte dinleyicilerinin beğenisine sundu.

Hadeyan’ın dinamik, melodik ve sert karakterini yansıtması açısından dikkat çeken Yürü Ya Da Öl, Diken’in diskografisinde yer alan şarkılarında sunduğu güçlü mesajları ile de grubun müzikal geleneklerini içinde barındırıyor.

Sözlerini Taylan Ayık’ın yazdığı ve bestesini de yine Taylan Ayık ve Hakan Akkaya’nın gerçekleştirdiği Yürü Ya Da Öl şarkısının klip yönetmenliğini de her zamanki gibi grubun basçısı Hakan Akkaya üstlendi.

Elenor etiketiyle Mayıs ayı ortalarında yayınlanması planlanan Hadeyan’da yer alacak şarkılar da şöyle:

1- HADEYAN (Enst.)
2- ZAMAN
3- YÜRÜ YA DA ÖL
4- KIRIM, KIYIM, KITLIK
5- MASKELERİN ARDIND
6- YÜZLEŞME
7- KARA AYNA
8- ATEŞTEN DUVAR
9- 999
10- SARP KAYANIN KARTALLARI
11- KÜLLERİNDEN DOĞAN
12- KARANLIK GÜNLER
13- RUHYİYEN
14- GÜLÜN BEKÇİSİ
15- ESKİ TOPRAK
16- DİRİLİŞ