Sahnede vurularak hayatını kaybeden Dimebag Darrell, halen tüm metal camiasının yüreğinde derin bir iz bırakmaya devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bilgiler yine yürek yakacak cinsten diyebiliriz.

Dimebag’in uzun süreli sevgilisi Rita Haney, “Talk Toomey” tarafından yapılan röportajda çok çarpıcı ifadeler kullandı. Söylediğine göre Dimebag ölmeden önce Pantera’yı tekrar birleştirmenin planlarını yapıyordu. İşte o açıklamalar:

“Evet, eğer Dimebag ölemseydi Pantera tekrar birleşirdi. Kesinlikle öyle düşünüyorum. Dimebag zaten doğum gününde basçı Rex ile telefon görüşmesi yapmak için efor sarfediyordu ve tekrar görüşmek için planlar yapmışlardı.

Yani evet, kesinlikle birleşirlerdi. Çünkü biliyorum ki kalbinde Pantera yatıyordu ve hep öyle oldu. Ne derseniz diyin, Damegeplan ya da bir başka grup, onun içinde olan şey hep buydu. Ve eve geldiği zaman içinde hissettiği şeyleri biliyordum. Kendini kanıtlama çabası içine düşmüştü. Pat Lachman ile bulunduğu şeyin içinde olmak istemiyordu. Pat’in zaten problemleri vardı.

Dimebag’den gelen bir kaç mesaj var ve bunları hala tutuyorum. Mesajda Pat ile ilgili bir şeyler söylüyordu. Hemen hemen şöyle şeylerdi, “bu adamla çalışmak istemiyorum, onu kovmak istiyorum. Çalışmanın zor olduğuun düşündüğüm insanlar istemiyorum”. Yani tam olarak içinde bulunduğu durum buydu.

Yani kesinlikle tekrar sahnede bir araya geleceklerine inanıyorum.”

Malesef olmadı. Olamadı.