Metallica’nın müthiş geçen konser serisi James Hetfield’in sağlık sorunları nedeniyle sekteye uğradı. Grubun bu akşamki Copenhagen konseri 2 Eylül’e ertelendi. 

Grubun 3 Şubat 2017 konserinde James Hetfield konseri yarıda kestikten sonra yoğun istek üzerine şarkı söylemeye devam etmişti. Doktorlardan alınan rapor neticesinde Papa Het’in şarkı söylemesi şimdilik yasak. Resmi açıklama şu şekilde:

“Ne yazık ki James’in boğazındaki rahatsızlık düzelme göstermedi. Doktorlar bir nota bile söylememesi gerektiğini bildirdi. 5 Şubat Copenhagen konserini 2 Eylül 2017 tarihine ertelemek zorundayız.

Geçen konserde bizimle olanlara üst düzey Metallica deneyimi yaşatamadığımız için üzüldük. Şimdiye kadarki en zorlu konserlerden biriydi. Desteğiniz ve sevginizle yardımcı oldunuz.”

Metallica’nın iptal olan konserinin bilet iadeleri 1 Mart’a kadar yapılabilecek. 5 Şubat konserine bilet alıp, Danimarka’da bulunanlar ise Ticketmaster’dan yardım isteyip iptal olan konserin biletini 7 veya 9 Şubat konseriyle değiştirme şansına sahip. Çok sınırlı sayıda değişim bileti olduğu için elinizi çabuk tutmalısınız.

James Hetfield’ın hastalığı sıradaki konsere kadar geçmezse iptaller devam edebilir.