Taksim’in sevilen rock ve metal barlarından biri olan Dorock Taksim, Facebook üzerinden yayımladığı duyuru ile bir süreliğine faaliyetlerine ara verdiğini duyurdu.

Mekanın tekrar ne zaman faaliyetlerine devam edeceği ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Facebook üzerinde paylaşılan açıklama şu şekilde:

BU BİR VEDA DEĞİL SADECE ARA VERİYORUZ

Taksim Meydanı’ndan İstiklal Caddesi’ne doğru sağlı sollu yemyeşil ağaçların olduğu dönemlerde, yerde arnavut kaldırımlarının üzerinden simsiyah postallarımızı basa basa, upuzun saçlarımızı savura savura yürüdüğümüz zamanlardı… Deri ceketlerimize hayranı olup, dinlediğimiz metal gruplarının patchlerini dikerdik. Kimimiz thrash metal, kimimiz death metal dinlerdik. Eskilerin çok iyi bildiği bir çok mekan kapandıktan sonra hepimiz bir yerlere dağılmış, ufak gruplar halinde takılmaya başlamıştık. Derken bir araya gelerek müziğimizi dinleyebileceğimiz, biralarımızı tokuşturarak sahnede çalan gruba eşlik ederek eğlenebileceğimiz bir mekan açılacağı söylentileri minik minik kulağımıza gelmeye başlamıştı. Ve o mekan açıldı! Orası DOROCK’tan başka bir yer değildi!

4 şubat 2005’te çıktık yola, sadece İstanbul’da değil Türkiye’nin çoğu şehrinden ziyaretçilerimiz oldu. En çok dinlenen yerli ve yabancı heavy metal gruplarını ağırladık…Yeri geldi mekanımızda konser vermeye geldiler, yeri geldi İstanbul’da konser verdikleri yerden çıkıp bizde içmeye eğlenmeye geldiler.
Venom dinlerken biralarımızı yudumladık, kan ter içinde headbang yaptık, dağıttık…içtik, eğlendik…

Şimdi ufak bir ara veriyoruz. Bu bir veda değil, yakında tekrar görüşeceğiz.

DOROCK / TAKSİM”