Ekşi Sözlük’te Metallica’ya Protesto Kampanyası Başlatıldı

0
233

Bildiğiniz üzere, Metallica geçtiğimiz günlerde yayımladığı büyük Avrupa turnesi takvimi ile bizleri derin bir üzüntüye sevk etmişti. Bu takvimde 38 farklı konser yer alıyordu ancak Türkiye kendine yer bulamamıştı.

Bu konu bugün itibariyle Ekşi Sözlük’ün gündemine geldi ve “Metallica’yı protesto ediyoruz kampanyası” başlığı ile açılan protesto kampanyasına ilgili bir hayli yüksek. Öyle ki bu konu şu an sözlükte günün en popüler ilk 5 gündem maddesinden biri. Ekşi Sözlük yazarları, Metallica’nın Türkiye’ye gelmeyecek olması üzerine eleştirel yorumlar yaparak bu konu üzerinde tartışıyorlar. Buraya tıklayarak konuya ulaşabilirsiniz.

Metallica son olarak ülkemize 2014 yılında gelmişti. Bu konser öncesinde Metallica Türkiye öncülüğünde yoğun bir sosyal medya kampanyası başlatılmış ve grubun Türkiye’ye gelmesi için adeta bir seferberlik hali içine girilmişti. Yine benzer bir sosyal medya hareketi olur mu, bekleyip göreceğiz.

Metallica Türkiye hareketinin öncüsü Berke Kobaş’tan edindiğim bilgiye göre Metallica Türkiye’nin böyle bir kampanya ya da sosyal medya hareketi başlatmak gibi bir planı bulunmuyor. Ülkemizin mevcut kaotik durumu ve turnenin rotası grubun Türkiye’ye gelmesinin önündeki en büyük engeller olarak görülüyor.

Açıklanan konser takvimini aşağıdan inceleyebilirsiniz. Ülkemize yakın konumdaki birkaç ülkeyi gözünüze kestirip gidebilirsiniz. Türkiye’ye gelme ihtimalleri gerçekten yok denecek kadar az.

The WorldWired Tour continues in Europe! Visit Metallica.com for all the details: http://talli.ca/worldwired-europe

Posted by Metallica on Donnerstag, 16. März 2017