Halestorm’dan Genç Gruplara Tavsiyeler: “Para Kazanmak ve Ünlü Olmak İçin Müzik Yapmayın”

0
238

Halestorm ocak ayında Yeni Zelanda’da konser vermişti. Rawkus Radio Lzzy Hale ve Arejay Hale ile röportaj yaptı. “Genç gruplara neler tavsiye edersiniz?” sorusuna Lzzy şöyle yanıt verdi:

“Müziği sevdiğiniz için müzik yapın. Başka bir neden aramayın. Para kazanmak ve ünlü olmak için bu yola giren birçok grup gördük ve şimdi hiçbirinden iz yok.

14 yaşımda hissettiklerimi bugün de hissediyorum. Konserden önce yaşanan heyecanımı kaybetmedim. Müziği sevdiğimiz için buradayız. Başka bir şey düşünmedik. Enstrümanınızı çalın, pratik yapın, mümkün olduğunca insanlara müziğinizi dinletin. İlk konserlerimizden biri insanların sessizce bir şeyler içtiği bir kahve dükkanındaydı. Gerçekten çok çılgın zamanlardı.

Yeni gruplara müziğin bir yolculuk olduğunu da söyleriz. Sonu düşünmeden, devamını getirebilmek önemli. Planlar zamanı geldiğince gerçekleşmeye başlayacaktır. Ama her zaman bir sonrakini kovalamalısın.”

Arejay şunları ekliyor:

“Bu soruyla sıkça karşılaşıyorum ve şöyle özetliyorum. Genç gruplar hızlı yol almak istiyor. Bazen de düşünmeden hareket ediyorlar. Karşılarına çıkan ilk plak şirketiyle sözleşme yapıyorlar. Fırsatların nereden geleceği belli değil. Belki yandaki plak şirketi daha iyi bir teklif yapacak. Başarılı olmak için uzun bir süreci yaşamalısınız, idare etmelisiniz. Plak şirketleri de bu sürecin önemli bir aktörü. Yanınıza alacağınız yol arkadaşınızı iyi seçmelisiniz.”

Halestorm bu yılın başlarında 6 şarkıdan oluşan “ReAniMate 3.0: The CoVeRs eP” çalışmasını yayımlamıştı.