Fotoğraf: Burak Bayrak

Memleketin en büyük heavy metal gruplarından Pentagram, 15 Şubat sabahı otuzuncu yılı için kaydettiği akustik albümünün duyurusunu yapmıştı. Grubun sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda yeni albümün 3 Mart tarihinde çıkacağı açıklandı ve akustik konserlerin geleceği duyuruldu.

Otuzuncu yıla özel sürpriz çalışmalar yapan köklü grup, akustik konserler için kesinleşmiş tarihleri de aynı günün akşam saatlerine doğru açıkladı. Kesinleşen konserler sırasıyla 17 Mart’ta İzmir’de, 22 Mart’ta Ankara’da, 25 Mart’ta İstanbul’da ve 30 Mart’ta Eskişehir’de gerçekleşecek. Eklenen tarihler olursa Pentagram’ın resmi kanallarından paylaşılacak.

Albümün çıkış tarihi ve belirlenmiş konser tarihlerini mini bir teaser izledi. Grubun Instagram hesabından yayımlanan videoda albüm logosunun üzerine yapılmış bir animasyon görüyoruz.

#pentagramakustik

A post shared by Pentagram a.k.a. Mezarkabul (@pentagramofficial) on

Geçtiğimiz iki günde hayranlarını oldukça heyecanlandıran Pentagram hayranlarıyla beraber görkemli bir şekilde otuzuncu yılını kutlamaya hazırlanıyor. Heyecan dolu bu süreçte gelişmeleri takip etmek için grubun resmi kanallarını ve sitemizi takip etmeyi unutmayın!