İstanbullu Metal Grubu Kült Kadro Değişikliği İle İlgili Açıklama Yaptı

0
171

Uzun zamandır beklenen albümünü geçtiğimiz ay dijital mecralarda yayımlayan Kült’ten grup elemanlarıyla ilgili önemli açıklamalar geldi.

İstanbullu melodic death metal grubu Kült’ün, uzun zamandır beklenen albümü Zihnin Eşiğinde, geçtiğimiz ay dijital platformlarda ücretsiz bir şekilde beğeniye sunulmuştu. Yeni albümden sonra art arda yayımlanan playthrough videolarıyla da dikkatleri üzerinde tutan gruptan dün (18 Aralık 2017) şaşırtan bir açıklama geldi.

Albüm kadrosunda değişikliğe gitme kararı alan Kült, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada şunlar söylendi:

“Vokalist, bas gitarist, prodüktör ve yakın dostumuz olan Kaan Yazıcı’nın artık bizimle Kült çatısı altında devam etmediğini bildirmek isteriz. Şu an kendisi Hollanda’da Dünya standartlarında bir ses mühendisliği eğitimi görmekte ve elbette hâlâ sıkı dostuz. Yeni kadromuzda bas gitarda Mustafa Ata Korkmaz, vokalde Hür İbrahim Sakman yer almakta.

Kült’teki hareketlilik grup elemanlarındaki değişimle bitmiyor. Yeni albümden sonra konser hazırlıklarına ağırlık veren Kült’ün, konser programı 28 Aralık’ta Dorock’taki albüm lansmanıyla başlayacak. Konserlerin yanı sıra playthrough videolarının da devamının geleceği belirtiliyor.

Zihnin Eşiğinde albümü lansman etkinliğine buradan ulaşabilirsiniz.

Vokalist, bas gitarist, prodüktör ve yakın dostumuz olan Kaan Yazıcı' nın artık bizimle Kült çatısı altında devam etmedi…

Posted by Kült on Montag, 18. Dezember 2017